Chci rychlou půjčku do 20 000 KčChci rychlou půjčku
Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
\
Bankovní půjčka krok za krokem

Bankovní půjčka krok za krokem

Bankovní půjčky představují bezpečné řešení pro každého, kdo hledá větší či menší úvěr od finanční společnosti se silným zázemím. Popíšeme si, jak o takovou půjčku žádat krok za krokem. Rovněž si vysvětlíme rozdíly mezi bankovními a nebankovními půjčkami.

Jak se bankovní půjčky liší od nebankovních

Nebankovní půjčky jsou v Česku hodně oblíbené, jelikož nebankovní poskytovatelé posuzují žádosti více individuálně. Je možné je získat i v situaci, že máte drobné negativní záznamy v registrech dlužníků, což je u banky zcela vyloučené. Nicméně i u nebankovní společnosti lze  získat skutečně zajímavou a výhodnou nabídku na úvěr.


 

Bankovní instituce bonitu klienta hlídají mnohem přísněji. Stačí jeden negativní záznam v registrech dlužníků nebo nedostatečný příjem a vaši žádost o půjčku v bance zamítnou. Na stranu druhou banka nabízí výhodnější půjčky, pokud máte svou finanční situaci pevně pod kontrolou.

5 kroků, jak úspěšně získat úvěr od banky

Krok číslo 1: výběr vhodné banky

Než vyplníte formulář žádosti o půjčku, srovnejte si nabídky jednotlivých bank. K tomuto účelu vám poslouží online srovnání půjček, který obsahuje pouze nabídek bankovních a ověřených nebankovních půjček, a pomůže vám snadno a rychle vybrat vhodný produkt podle toho, o jaký druh půjčky žádáte, a dle vašich aktuálních finančních možností.


 

Srovnávače půjček nabízí i porovnání bankovních půjček. Můžete se podívat na úrokovou sazbu, RPSN či výši měsíční splátky. Můžete si tak snadno sjednat půjčku, u které nebudete zbytečně přeplácet. Riziko vysokého úroku a RPSN je totiž u nebankovních půjček výrazně vyšší.


 

Se žádostí o půjčku spíše uspějete u své banky, u níž máte vedený na účet, a na který vám chodí příjmy ze zaměstnání či podnikání. Vaše banka má přesný přehled o vašich příjmech i výdajích. Je proto pravděpodobně, že vám připraví daleko lepší nabídku než konkurence.

Krok číslo 2: vyplnění žádosti o půjčku

V případě, že máte vybranou banku, můžete se vrhnout do vyplnění formuláře se žádostí o půjčku. Ve formuláři vyplníte všechny údaje o vás i o vaší finanční situaci. Většinou jde o základní osobní a kontaktní údaje. Vyplnění formuláře není složité a zvládnete to nejdéle za 5 minut.


 

Ve formulářích nikdy neuvádějte nepravdivé údaje. Banka si pravdivost údajů snadno ověří a žádost může z důvodu špatné vyplněné žádosti okamžitě zamítnout. Zamítnuté žádosti se objeví ve vašich záznamech a mohou být důvodem, proč vás odmítnou i další banky.

Krok číslo 3: doložení nezbytných dokumentů   

Půjčka u banky se neobejde bez doložení osobních dokladů a dalších dokumentů. Za hlavní je považován platný občanský průkaz. Většina bank bude vyžadovat i druhý doklad totožnosti. Tím nejčastěji bývá řidičský průkaz nebo cestovní pas. Tyto dokumenty můžete snadno doložit například přes Bank ID, tedy bankovní identitu.


 

Dále budete muset doložit váš příjem. Banky často požadují potvrzení od zaměstnavatele či daňové přiznání v případě podnikatelů. Někdy mohou stačit výplatní pásky nebo výpisy z bankovního účtu. Bez stálého příjmu nemá o bankovní půjčce smysl uvažovat.


 

Banky rovněž důkladně kontrolují registry dlužníků. Projdou BRKI, NRKI, SOLUS i další registry exekucí a insolvencí. Žadatelé nesmí mít žádný negativní záznam. Pokud nějaký najdou, žádost zamítnou.

Krok 4: posouzení žádosti

Jakmile vyplníte formulář a doložíte všechny požadované dokumenty, následuje posouzení vaši žádosti. Oslovená banka zkontroluje doložené dokumenty, nahlédne do registrů a žádost prověří i takzvaný risk management banky.


 

Bude-li vše v pořádku, žádost banka schválí. Jestliže se ale bance nebude něco pozdávat, požádá vás o doplnění dalších dokumentů, případně žádost o půjčku rovnou zamítne. V druhém případě je doporučeno o novou půjčku žádat nejdříve za půl roku. Mezitím můžete svou finanční situaci vylepšit.

Krok 5: podpis smlouvy o půjčce

O schválení žádosti vás bude informovat s největší pravděpodobností obchodní zástupce banky. Poté zbývá poslední krok a to podpis smlouvy o úvěru. V současnosti je možné podepsat smlouvu online, aniž byste museli chodit osobně na pobočku. Před podpisem si smlouvu vždy důkladně přečtěte a ujistěte se, že všemu rozumíte.


 

Jakmile smlouvu podepíšete, banka obratem peníze převede na váš bankovní účet. Jakmile peníze obdržíte, můžete jimi disponovat dle libosti, případně na účel, na nějž byl úvěr sjednán (například půjčka na auto, rekonstrukci bydlení, konsolidaci atd.). 

Závěrečné shrnutí výhod bankovního úvěru

Bankovní úvěr má největší výhodu v silném zázemí banky i možnostech vzít si bezpečnou půjčku v řadu statisíců a milionů. Dobře si rozmyslete, kolik potřebujete půjčit. V případě bezproblémového splácení vám může banka nabídnout zajímavou slevu na úrocích, která není zanedbatelná.


 

Moderní bankovní půjčky bývají hodně flexibilní. Umožňují změnu výše splátek, data platby či navýšení úvěru. Při řádném splacení vás bude banka vnímat jako seriózního klienta a nebude se bát vám půjčit více peněz. 


 

Mohlo by se Vám z naší nabídky rovněž líbit:

Zonky

20 000 - 1 200 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnoceníPrázdná hvězdička hodnocení

NEY Spořitelní družstvo

200 000 - 30 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

Smart půjčka

50 000 - 300 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

UniCredit Bank

20 000 - 1 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

srovnat všechny půjčky

Nejnovější články z magazínu o půjčkách

Partnerská sekce webu
Mezi naše dlouhodobé partnery patří internetové stránky Finanční záložna, které nabízejí sjednání půjček od soukromých osob a investorů. Formou inzerce půjček zdarma. Druhým dlouhodobým partnerem je diskuse a fórum o půjčkách, kde můžete pokládat dotazy na finanční otázky. Rovněž provozujeme Nebankovky.cz a Vybrano.cz.
Stará verze srovnání půjček se nachází na adrese nejlepší, nejnižší, nejvýhodnější, nejlevnější a to včetně databáze soukromých osob a zprostředkovatelů. Která se nachází na adrese soukromníci, investoři a soukromí poskytovatelé půjček.
Informace o provozovateli služby
Neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb.
Nezávislé srovnání bankovních a nebankovních půjček.
Provozovatel není zprostředkovatelem půjčky.
IČ: 14139936