Chci rychlou půjčku do 20 000 KčChci rychlou půjčku
Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
\
Co je to bankovní identita a jak vám pomůže s půjčkou?

Co je to bankovní identita a jak vám pomůže s půjčkou?

Chcete si založit bankovní identitu, ale váháte, zda vám k něčemu bude? Ukážeme vám, co je bankovní identita neboli BankID, a jak se dá v současné době využít. V textu najdete seznam všech bank působících v ČR, které Bank ID podporují.

Co je bankovní identita

Bankovní identita je, zjednodušeně řečeno, bankou zaručené digitální ověření identity něco jako spolehlivá identifikace osoby na internetu. BankID může ke své identifikaci použít každý, kdo se chystá navštívit některou z digitálních služeb banky, obchodu, případně ke komunikaci s úřady za předpokladu, že právě zde je Bank ID akceptováno. 

BankID je služba provozovaná bankami, a proto je stejná jako přihlášení do online bankovnictví ve vašem počítači. Jde o identifikaci na úrovni občanského průkazu nebo E-identity občana, kterou můžete už několik let používat jako klíč k elektronickým službám. Ve virtuálním světě plně nahrazuje klasický občanský průkaz. 

Jak získat bankovní identitu

Bankovní identitu máte automaticky zřízenu, pokud jste klientem podporující banky, a zároveň jste banku v minulosti někdy navštívili osobně. Jestliže jste si účet v bance zřizovali online, a o BankID stojíte, je nutné na pobočku banky zajít a prokázat se vaším občanským průkazem. Ihned poté vám bude BankID aktivována.

Jestliže máte účet v bance, která BankID zatím nepodporuje, je jedinou cestou k jeho získání osobní návštěva banky s BankID a zřízení účtu zde. Klidně jej můžete využívat právě jen pro bankovní identitu, původní účet netřeba rušit nebo uspávat.

BankID mohou využít klienti těchto bank

Které banky vám nabídnou digitální identitu? Aktuální seznam bank poskytujících BankID najdete na portálu BankID.cz. Zatím je jich osm a dvě další tuto službu plánují bzry spustit:

  • Česká spořitelna
  • ČSOB
  • Komerční banka
  • UniCredit Bank
  • Moneta Money Bank
  • Raiffeisenbank
  • Fio banka
  • Air bank

K systému se by brzy měly připojit mBankBanka Creditas. Dodejme ještě, že Fio banka a UniCredit Bank zatím podporují identitu jen pro vstup do portálů státní správy (duben 2023). V soukromých službách se její využití (u těchto dvou bank) teprve chystá.

Bank ID vypadá jako přihlášení do internetového bankovnictví

Za použitím bankovní identity nehledejte nic složitého. Jde o přihlášení do vašeho internetového bankovnictví, přes mobilní klíč. Tedy s využitím potvrzení přihlášení v bankovní aplikaci na mobilním telefonu. Jinými slovy, pokud se do svého bankovnictví přihlašujete skrze potvrzovací kód v SMS, ale stojíte o BankID, je nutné přijmout změnu a přihlašování převést do mobilní aplikace.

Po použití Bank ID se neocitnete u vašich účtů v bance. Jen ukážete, kdo že danou službu na internetu právě hodlá využít. Vždy zůstanete na stránkách té služby, u níž jste se přes Bank ID chtěli identifikovat. Třeba na finančním úřadu, kde právě hodláte podat daňové přiznání, nebo u poskytovatele půjčky. Ověření totožnosti ale funguje i u nefinančních služeb. Třeba na portálu Seznam.cz, pokud se tu chcete zapojit do veřejných diskusí pod publikovanými články.

Jak vám bankovní identita pomůže s půjčkou?

U půjček, respektive u žádostí o půjčku, se Bank ID dá využít místo občanského průkazu a druhého dokladu totožnosti. U poskytovatele, který bankovní identitu akceptuje, už nemusíte fotit OP a pas nebo řidičák a nahrávat je jako přílohu. Stačí se přihlásit pomocí své bankovní identity, a tím je ověření osoby žadatele o úvěr dostatečné. 

Mohlo by se Vám z naší nabídky rovněž líbit:

Zonky

20 000 - 1 200 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnoceníPrázdná hvězdička hodnocení

NEY Spořitelní družstvo

200 000 - 30 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

Smart půjčka

50 000 - 300 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

UniCredit Bank

20 000 - 1 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

srovnat všechny půjčky

Nejnovější články z magazínu o půjčkách

Partnerská sekce webu
Mezi naše dlouhodobé partnery patří internetové stránky Finanční záložna, které nabízejí sjednání půjček od soukromých osob a investorů. Formou inzerce půjček zdarma. Druhým dlouhodobým partnerem je diskuse a fórum o půjčkách, kde můžete pokládat dotazy na finanční otázky. Rovněž provozujeme Nebankovky.cz a Vybrano.cz.
Stará verze srovnání půjček se nachází na adrese nejlepší, nejnižší, nejvýhodnější, nejlevnější a to včetně databáze soukromých osob a zprostředkovatelů. Která se nachází na adrese soukromníci, investoři a soukromí poskytovatelé půjček.
Informace o provozovateli služby
Neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb.
Nezávislé srovnání bankovních a nebankovních půjček.
Provozovatel není zprostředkovatelem půjčky.
IČ: 14139936