Chci rychlou půjčku do 20 000 KčChci rychlou půjčku
Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
\
Jak funguje akce Milostivé léto a kdo ji může využít

Jak funguje akce Milostivé léto a kdo ji může využít

Milostivé léto je jedinečná šance pro dlužníky v exekuci. Stát některým z nich nabízí možnost splatit dluh v původní výši, přičemž jim odpustí související sankce i úroky z prodlení. 

Co je Milostivé léto

Milostivé léto je projektem Ministerstva práce a sociálních věcí, Exekuční komory a obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni. 

Během Milostivého léta se dlužníci mohou  zbavit exekucí u veřejnoprávních subjektů. Nejčastěji se jedná o dluhy na zdravotním a sociálním pojištění, nezaplacené pokuty za jízdu MHD “načerno” a podobně. 

Aby mohli dlužníci této této šance využít, musí splňovat následující podmínky:

 • Exekuce musela být zahájena před 28. říjnem 2021.
 • Exekuci musí vést soudní exekutor.

Do Milostivého léta se zapojily i některé soukromé subjekty, zejména banky a nebankovní a poskytovatele úvěrů. 

 • Air Bank
 • Česká spořitelna
 • MONETA Money Bank
 • Raiffeisenbank
 • UniCredit Bank
 • Home Credit
 • Zaplo Finance

Jak Milostivé léto funguje

Milostivé léto je určeno pro dlužníky, na které je vedena exekuce u veřejnoprávních subjektů a některých soukromých subjektů. Tímto způsobem lze vyřídit neomezený počet exekucí splňující výše popsané podmínky.

Aby došlo k ukončení exekučního řízení, je nutné uhradit neuhrazenou dlužnou jistinu spolu s administračním poplatkem ve výši 1 815 Kč. Dlužník musí zaplatit celou částku  najednou. Nelze žádat o splátkový kalendář. Milostivého léta nemohou využít dlužníci, kteří jsou v současné době v procesu oddlužení, tedy v insolvenci. 

Jak zjistíte, kolik máte zaplatit 

Abyste mohli využít Milostivé léto, potřebujete znát věřitele a přiděleného exekutora. Oba údaje byste měli najít v dokumentaci exekučního příkazu. Informaci lze získat na kontaktních místech Czech POINT nebo  onlineCentrální evidenci exekucí.

Přiřazenému exekutorovi dlužník pošle písemnou žádost o vyčíslení dlužné jistiny. Exekutor je povinen odpovědět nejpozději do 15 dní od doručení žádosti. Jelikož Milostivé léto běží od 1. září 2022 do 30. listopadu 2022, je třeba žádost odeslat co nejdříve, nejpozději do 15. listopadu.

Základní podmínky Milostivého léta:

 • Zahájení exekuce před datem 28. října 2021.
 • Exekuci vede soudní exekutor.
 • Věřitelem je veřejnoprávní subjekt nebo zúčastněné soukromé společnosti.
 • Původní dluh nesmí být odkoupený soukromým subjektem.
 • Dlužník nesmí být v insolvenci.

Mohlo by se Vám z naší nabídky rovněž líbit:

Zonky

20 000 - 1 200 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnoceníPrázdná hvězdička hodnocení

NEY Spořitelní družstvo

200 000 - 30 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

Smart půjčka

50 000 - 300 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

UniCredit Bank

20 000 - 1 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

srovnat všechny půjčky

Nejnovější články z magazínu o půjčkách

Partnerská sekce webu
Mezi naše dlouhodobé partnery patří internetové stránky Finanční záložna, které nabízejí sjednání půjček od soukromých osob a investorů. Formou inzerce půjček zdarma. Druhým dlouhodobým partnerem je diskuse a fórum o půjčkách, kde můžete pokládat dotazy na finanční otázky. Rovněž provozujeme Nebankovky.cz a Vybrano.cz.
Stará verze srovnání půjček se nachází na adrese nejlepší, nejnižší, nejvýhodnější, nejlevnější a to včetně databáze soukromých osob a zprostředkovatelů. Která se nachází na adrese soukromníci, investoři a soukromí poskytovatelé půjček.
Informace o provozovateli služby
Neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb.
Nezávislé srovnání bankovních a nebankovních půjček.
Provozovatel není zprostředkovatelem půjčky.
IČ: 14139936