"Porovnání nebankovních půjček, výsledek je ihned"
Klikněte zde: SROVNÁNÍ NEBANKOVNÍCH PŮJČEK online.

Na co si dát pozor

Na co si dát pozor a na co se ptát než si vezmete půjčku o tom je tento článek. Mnoho lidí co se dostanou do finanční tísně chtějí vše rychle vyřešit a nekoukají nalevo a napravo. Vše řeší překotně a moc se u toho nerozmýšlejí. Zde jsou sepsány ty nejdůležitější body které je dobré vždy zkontrolovat.

Podezřele nízké RPSN

Pozor si dejte na podezřele nízké RPSN. Zejména si dejte pozor pokud je u něj uvedeno “od”. Nenechte se zlákat nízkým RPSN. Možná na vás čeká velmi vysoký poplatek za vyřízení. Vyvarujte se společností které neuvádějí konkrétní RPSN. Vždy musíte předem vědět kolik budete muset vrátit včetně RPSN a případných dalších poplatků.

Poplatek za vyřízení

Naprosto nesmyslný poplatek. Většina firem které tento poplatek požadují se živí jejich vybíráním a ne poskytováním půjček. Stejně tak si dejte pozor pokud po vás bude požadováno volání na placené linky. Tyto čísla nejčastěji začínají 906. Zde je situace stejná. Poplatek za vyřízení a volání na telefonní linky ze zvýšeným tarifem je nejčastější “vychytávka” podvodných firem.

Poplatek za předčasné splacení

Poplatek za předčasné splacení. Tento poplatek je nepochopitelný u každého finančního produktu. Místo aby firma byla ráda, že dostanete celou částku zpět ještě před termínem napálí vám poplatek.

Nepřiměřené záruky

Nejde jen o ručení nemovitostí, ale o všechny nepřiměřené záruky. Pokud si chcete vzít půjčku 10.000 korun a je po vás požadována záruka něčím co má hodnotu statisíce něco není v pořádku. Ten kdo toto požaduje má zájem jen o předmět záruky.

Vše si přečtete

Než něco podepíšete vše si důkladně přečtěte. I to co je napsáno tím nejmenším písmem. To je to nejdůležitější! Pokud na vás někdo tlačí a nechce vás nechat si přečíst celou smlouvu rozhodněji nepodepisujte i kdyby vše vypadalo nejvýhodněji ze všech.

Na co se ještě zaměřit

Co někomu nemusí zcela vyhovovat je zaslání 1 Kč pro ověření účtu. Některé firmy toto požadují pro ověření vašeho účtu a potažmo celé žádosti. Problém, ale je že doba než vám přijdou peníze se tímto prodlouží. Někomu také nemusejí vyhovovat osobní schůzky. Některé společnosti tak fungují. Jejich zástupce přijde k vám domů a půjčku vyřídí a na místě vám dá peníze. Poté si také chodí pro jednotlivé splátky.

Závěrečné doporučení

Dobře si rozmyslete kde o půjčku zažádáte. Případné zamítnutí díky neadekvátním požadavkům poskytovatele povede k tomu, že se o zamítnutí vaší žádosti dozví i další firmy kde bude vaše žádost již zbytečná. Vybírejte jen dlouhodobě prověřené firmy. Hodně se ptejte. Ptejte se i na to co vám možná na první pohled přijde jako málo důležité.

Srovnání půjček online
www.srovnavacpujcek.cz - 2024 - Kontaktní informace