Chci rychlou půjčku do 20 000 KčChci rychlou půjčku
Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
\
Půjčka na Vánoce nebývá nejlepším řešením. Někdy ale může pomoci

Půjčka na Vánoce nebývá nejlepším řešením. Někdy ale může pomoci

Vánoce mohou být stresujícím obdobím z mnoha důvodů. Jedním z nich bývá nedostatek financí na vánoční dárky pro blízké osoby. Vzít si půjčku však nemusí být nejlepším řešením, protože v blízké budoucnosti může významně ohrozit rodinný rozpočet. Připomeňme si rizika i pozitiva vánočních půjček.

Vánoční půjčky se splácí déle, než trvá užitek z dárku

Půjčka na Vánoce vám sice pomůže obstarat peníze dárky pod stromeček a obstarat veškeré nákupy. Problém je, že takovou půjčku splácíte několik měsíců, celý rok, někdy i déle. Prospěch z půjčky trvá mnohem kratší dobu. Ne vždy se jedná o vhodný krok z hlediska hospodaření s osobními financemi. 

Proč si lidé půjčují na dárky

Jedním z důvodu je vyrovnání se rostoucími výdaji na domácnost. Rostou-li náklady na domácnost, není vhodné si brát půjčku a rodinný rozpočet tak ještě více zatěžovat. Taková cesta často vede do dluhové spirály.

Mnoho lidí touží po bohatém Ježíškovi a myslí si, že půjčka je snadné řešení, jak získat peníze na více dárků. Nezatěžujte zbytečně rodinný rozpočet půjčkou kvůli krátkodobému potěšení. Vánoce si lze užít i jiným způsobem.

Kdy se půjčka na Vánoce může vyplatit

Existují výjimky, kdy se půjčky na Vánoce mohou vyplatit. Můžete například investovat do vzdělání. Třeba jazykovým či jiným kurzem, který vám může pomoci peníze vydělat. V takovém případě může být vánoční půjčka dokonce dobrým nápadem.

Pod stromeček si můžete nadělit potřebné vybavení do domácnosti, lepší pracovní notebook, rodinné auto či nákladnou rekonstrukci bytu. Také v takovém případě může být vánoční půjčka považována za vhodné řešení.

Půjčujte si pouze z dobrých důvodů

Na Vánoce, ani jindy během roku není důvod brát si půjčky na drahé telefony, značkové oblečení nebo luxusní dovolené. Půjčka by se neměla splácet déle, než je životnost samotného produktu zvlášť, když danu věc nutně potřebujete. Vždy se nad případnou půjčkou dobře zamyslete.

Reklamy na nejrůznější dárky, elektroniku a nejnovější hračky budou vždy lákat. Musíte si uvědomit, že se jedná pouze o reklamu. Nepodléhejte nutkání, že tyto věci potřebujete. Koneckonců, Vánoce nejsou o dárcích, ale o pohodě a společně strávených chvílích s rodinou a blízkými přáteli.

Mohlo by se Vám z naší nabídky rovněž líbit:

Zonky

20 000 - 1 200 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnoceníPrázdná hvězdička hodnocení

NEY Spořitelní družstvo

200 000 - 30 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

Smart půjčka

50 000 - 300 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

UniCredit Bank

20 000 - 1 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

srovnat všechny půjčky

Nejnovější články z magazínu o půjčkách

Partnerská sekce webu
Mezi naše dlouhodobé partnery patří internetové stránky Finanční záložna, které nabízejí sjednání půjček od soukromých osob a investorů. Formou inzerce půjček zdarma. Druhým dlouhodobým partnerem je diskuse a fórum o půjčkách, kde můžete pokládat dotazy na finanční otázky. Rovněž provozujeme Nebankovky.cz a Vybrano.cz.
Stará verze srovnání půjček se nachází na adrese nejlepší, nejnižší, nejvýhodnější, nejlevnější a to včetně databáze soukromých osob a zprostředkovatelů. Která se nachází na adrese soukromníci, investoři a soukromí poskytovatelé půjček.
Informace o provozovateli služby
Neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb.
Nezávislé srovnání bankovních a nebankovních půjček.
Provozovatel není zprostředkovatelem půjčky.
IČ: 14139936