Chci rychlou půjčku do 20 000 KčChci rychlou půjčku
Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
\
Půjčka pro cizince – kdo a za jakých podmínek cizincům půjčí

Půjčka pro cizince – kdo a za jakých podmínek cizincům půjčí

Lidé ze zahraničí mohou v České republice získat úvěr stejně jako tuzemští občané, a to za velmi podobných podmínek. Nenabízí ho sice všechny společnosti (zejména některé nebankovní), ale jinak mají dveře otevřené i u většiny bankovních domů, u nichž získají jak dlouhodobou půjčku na cokoliv, tak kreditní kartu, kontokorent či dokonce hypotéku. Stačí doložit ty správné dokumenty.

Co potřebuje cizinec při žádosti o půjčku

Zatímco český občan prokáže svou totožnost pomocí občanského průkazu (a případně doloží ještě ŘP, cestovní pas či rodný list), cizinec takovou možnost nemá. K identifikaci mu však poslouží alternativa v podobě tzv. ID Card, pochází-li z některého ze členských států Evropské unie, případně ze Švýcarska, anebo cestovní pas (tím se mohou prokázat jak cizinci z EU, pokud nemají ID Card, tak ti z jiných zemí).

Současně s průkazem totožnosti pak musí navíc doložit povolení k pobytu, jestliže ještě nezískali české státní občanství (to je standardně udělováno po přiznání možnosti trvalého pobytu, který může cizinec získat po 5 letech nepřetržitého přechodného pobytu v ČR). Pozor, že pokud u nás cizinec žije méně jak 5 let, může být úvěr sjednán se splatností nejvýše do konce doby jeho přechodného pobytu. 

Všechny ostatní podmínky už jsou pro žádost o úvěr stejné jako u českých občanů. Půjčka pro cizince má tedy následující podmínky:

  • plnoletost (věk nejméně 18 let)
  • stálý příjem (ze zaměstnání, podnikání či jiného zdroje)
  • trvalé bydliště v České republice
  • platné telefonní číslo a e-mail pro komunikace

Žádost o půjčku pak může člověk ze zahraničí podat online, ale zejména banky si ho pozvou osobně na pobočku kvůli ověření všech náležitostí. Není to však pravidlem – řada společností dokáže úplně vše vyřešit přes internet. Pozor také, že ověření doložených dokladů nemusí proběhnout ihned. Tento proces může trvat i pár dní; ovšem v případě, že už má cizinec nějakou minulost (bral si úvěr jinde, žádá u stejné banky, která mi vede běžný účet atp., nemusí žádné zpoždění nastat, neboť má banka potřebné informace z minulosti).

Jaké půjčky může cizinec v ČR získat

V případě, že cizinec splní všechny výše uvedené podmínky, poskytnou mu úvěrové společnosti různé druhy půjček k řešení krátkodobých i dlouhodobých záležitostí. Zpravidla se jedná o:

  • kontokorent a kreditní kartu (poslouží i jako alternativa za mikroúvěr, který většina společností cizincům nenabízí z důvodu popsaného výše)
  • revolvingový úvěr (na dobu několika měsíců i let, případně na neomezenou dobu)
  • splátkový prodej (ten umí cizincům zajistit zejména velké specializované společnosti jako Essox pod záštitou Komerční banky, nebo třeba Home Credit)
  • půjčka na cokoliv (cizinec dostane jak střednědobou, tak dlouhodobou, a to převodem na účet i v hotovosti)
  • hypotéka nebo jiný úvěr na bydlení (bez problémů ho dostanou cizinci s trvalým pobytem)

Coby cizinec můžete získat i řadu dalších úvěrů, včetně podnikatelských (jako u tuzemských podnikatelů stačí daňové přiznání alespoň za poslední rok), splňujete-li podmínky. Oproti českým občanům pak nejsou lidé ze zahraničí jakkoliv znevýhodněni, úroková sazba, RPSN i všechno ostatní je ve stejné výši. S českým státním občanstvím je pak možné získat prakticky jakoukoliv půjčku, včetně mikroúvěrů.
 

Mohlo by se Vám z naší nabídky rovněž líbit:

Zonky

20 000 - 1 200 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnoceníPrázdná hvězdička hodnocení

NEY Spořitelní družstvo

200 000 - 30 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

Smart půjčka

50 000 - 300 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

UniCredit Bank

20 000 - 1 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

srovnat všechny půjčky

Nejnovější články z magazínu o půjčkách

Partnerská sekce webu
Mezi naše dlouhodobé partnery patří internetové stránky Finanční záložna, které nabízejí sjednání půjček od soukromých osob a investorů. Formou inzerce půjček zdarma. Druhým dlouhodobým partnerem je diskuse a fórum o půjčkách, kde můžete pokládat dotazy na finanční otázky. Rovněž provozujeme Nebankovky.cz a Vybrano.cz.
Stará verze srovnání půjček se nachází na adrese nejlepší, nejnižší, nejvýhodnější, nejlevnější a to včetně databáze soukromých osob a zprostředkovatelů. Která se nachází na adrese soukromníci, investoři a soukromí poskytovatelé půjček.
Informace o provozovateli služby
Neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb.
Nezávislé srovnání bankovních a nebankovních půjček.
Provozovatel není zprostředkovatelem půjčky.
IČ: 14139936