Chci rychlou půjčku do 20 000 KčChci rychlou půjčku
Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
\
Půjčka v exekuci: kdy se vyplatí, a kdy na ni raději zapomenout?

Půjčka v exekuci: kdy se vyplatí, a kdy na ni raději zapomenout?

Půjčka v exekuci často představuje ztělesněnou noční můrou. Nemusí tomu tak být vždy. Půjčka v exekuci může mít více podob. Nic není jen černé nebo bílé, dokonce ani úvěry během exekuce. Umějí totiž nejen uškodit, ale ve správně odhadnutých situacích naopak mohou pomoci. O které situace se jedná?

Jak se přihodí exekuce

Exekuce není nic jiného než soudem nařízené vymáhání dluhů v případě, že povinný dluží na spotřebitelských půjčkách. Pokud dluh vznikl z půjček na IČO, či z úvěrů od soukromých osob, může být exekuce provedena i bez rozhodnutí soudu jen na základě rozhodčí doložky podepsané ve smlouvě. 

Soud může o exekuci rozhodnout též v případě, kdy dlužník neplatí faktury za telefon, za energie, nehradí nájem, neodvádí povinné platby do fondu společenství vlastníků jednotek a podobně. O nařízení exekuce u soudu žádá vždy věřitel.

O rozhodnutí soudu uznat věřiteli nárok na dlužnou částku a nařízení exekuce je dlužník vyrozuměn písemně. Spolu s oznámením získává 30denní lhůtu pro uhrazení vymáhaného dluhu. Když ji využije a dlužnou částku splatí, exekuce je ukončena bez následků. Poplatek plynoucí z nařízené exekuce se takovému dlužníku sníží o polovinu.

Co je půjčka na exekuci a kdy se může vyplatit

Půjčka na exekuci je trochu podobná konsolidaci půjček. Vypůjčíte si na urychlené splacení dluhů těm věřitelům, kteří si u soudu exekuci vyžádali. Tím, že s penězi z nové půjčky uhradíte původně nesplácené dluhy, tyto dluhy zaniknou a spolu s nimi důvod k exekuci. 

Zaniknou rovněž sankční poplatky, úroky a pokuty z prodlení a nárok exekutora na pravidelný exekuční poplatek. Díky využití půjčky na exekuci se váš dluh přestane navyšovat původním zběsilým tempem, je zrušeno obstavení účtů i prodej vašeho majetku. Splátky z nového úvěru by ale měly být nižší než splátky zasílané exekutorovi, aby se půjčka na exekuci opravdu vyplatila.

Půjčka na exekuci vyplatí původní věřitele

Peníze z půjčky na exekuci se k vám vůbec nedostanou, neboť jsou rovnou  odeslány věřitelům. Vyplacením věřitelů vám zanikne exekuce a vznikne nová půjčka. Bohužel se většinou neobejde bez zástavy majetku

Vzhledem k tomu, že jste dříve nespláceli a vše došlo až k exekuci, musí se nový věřitel nějak pojistit. Zástavou se mu zaručíte, že peníze, s nimiž vás z exekuce vyplatil, ještě někdy získá zpět. Samozřejmě s patřičným zhodnocením. 

Půjčka v exekuci? Na to rovnou zapomeňte!

V exekuci vám sice někteří poskytovatelé opravdu dokáží půjčit, ale vždycky se zástavou majetku a za značně nevýhodných podmínek. Pravděpodobnost, že zvládnete splácení další půjčky nad rámec exekuovaných částek je nízká, a o auto nebo dům pravděpodobně přijdete.

Následující exekuce vás zbaví zbývajícího drobného majetku spolu s části pravidelného příjmuPřijdete též o peníze ze všech finančních produktů, které jste kdy uzavřeli (penzijko, investiční pojištění, vkladní knížka atd.).

Půjčka v exekuci znamená další prohloubení vašeho zadlužení. Pokud byste plánovali v exekuci ještě další dluh navíc, můžete si být jistí, že jde o cestu horší než špatnou. 

Mohlo by se Vám z naší nabídky rovněž líbit:

Zonky

20 000 - 1 200 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnoceníPrázdná hvězdička hodnocení

NEY Spořitelní družstvo

200 000 - 30 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

Smart půjčka

50 000 - 300 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

UniCredit Bank

20 000 - 1 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

srovnat všechny půjčky

Nejnovější články z magazínu o půjčkách

Partnerská sekce webu
Mezi naše dlouhodobé partnery patří internetové stránky Finanční záložna, které nabízejí sjednání půjček od soukromých osob a investorů. Formou inzerce půjček zdarma. Druhým dlouhodobým partnerem je diskuse a fórum o půjčkách, kde můžete pokládat dotazy na finanční otázky. Rovněž provozujeme Nebankovky.cz a Vybrano.cz.
Stará verze srovnání půjček se nachází na adrese nejlepší, nejnižší, nejvýhodnější, nejlevnější a to včetně databáze soukromých osob a zprostředkovatelů. Která se nachází na adrese soukromníci, investoři a soukromí poskytovatelé půjček.
Informace o provozovateli služby
Neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb.
Nezávislé srovnání bankovních a nebankovních půjček.
Provozovatel není zprostředkovatelem půjčky.
IČ: 14139936