Chci rychlou půjčku do 20 000 KčChci rychlou půjčku
Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
\
Půjčky nemusí být vždy nejlepší řešením: Na co si půjčku nebrat?

Půjčky nemusí být vždy nejlepší řešením: Na co si půjčku nebrat?

Není nic špatného chtít si užít hezkou dovolenou, pořídit si nový mobil nebo obdarovat své blízké. Otázkou, zda je tyto záliby vhodné financovat za pomocí půjček. Potěšíte sice své tužby, ale můžete se snadno dostat do problémů. Na co si rozhodně nepůjčovat?

Dovolenou na půjčku raději oželte

Je skvělé si v létě nebo v zimě užít dovolenou u moře. Načerpat novou energii a nasbírat zážitky. Pokud ale na takovou dovolenou nemáte, není moudrým řešení brát si na dovolenou spotřebitelský úvěr. Týdenní dovolená uteče jako voda, splátky vás však budou zužovat několik dalších měsíců. Raději zvolte dovolenou, kterou můžete zaplatit ze svého.

Půjčky na Vánoce vedou do dluhového pekla

Vánoční období dokáže na lidi dolehnout i v negativním slova smyslu. Zdaleka ne každý může svým blízkým nadělit drahé dárky pod stromeček. Spousta jich sáhne po půjčce na vánoční dárky a zbytečně tak zatíží rodinný rozpočet na několik dalších měsíců, klidně až do dalších Vánoc. Nemluvě o riziku v podobě potíží se splácením.

Důrazně varujeme před půjčkami na Vánoce i na dárky k narozeninám, svátkům, výročím a podobně. Vaši blízcí se bez drahých darů jistě obejdou. Vánoce jsou o rodině a vánoční atmosféře atmosféře. 

Půjčka na mobil aneb chci nový iPhone

Vidina nového mobilního telefonu je jistě lákavá. V takovém případě se ale zamyslete nad tím, zda na vyhlédnutý modely super chytrého telefonu máte peníze. 

Půjčka na mobil je jednoduchá. Snadno vyřídíte nákup na splátky či rychlou online půjčku. Zatímco nový telefon se rychle omrzí, pravidelné splátky budete muset platit i dl. V případě, že nový telefon opravdu nepotřebujete, našetřete si na něj. 

půjčky životní standard nezvýší

Někdy může být k zlosti vidět souseda v novém autě, kolegyni s novou kabelkou nebo kolegu s nejnovějším iPhonem. Ne každý si ale může drahé a luxusní věci dovolit. Je velmi nezodpovědné si na tyto věci půjčovat peníze. Nevíte, jaká situace bude za měsíc, natož za půl roku. Peníze na splátky budou možná třeba jinde. 

Zvyšovat si životní standard spotřebitelským úvěrem není moudré. Nová kabelka nebo mobil vám spokojenost a štěstí nezaručí. Naučte si žít s tím, co máte a nepouštějte se proto bezhlavě do spotřebitelských úvěrů a splátkových prodejů, kvůli který můžete skončit v dluhovém kolotoči.


 

Mohlo by se Vám z naší nabídky rovněž líbit:

Zonky

20 000 - 1 200 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnoceníPrázdná hvězdička hodnocení

NEY Spořitelní družstvo

200 000 - 30 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

Smart půjčka

50 000 - 300 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

UniCredit Bank

20 000 - 1 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

srovnat všechny půjčky

Nejnovější články z magazínu o půjčkách

Partnerská sekce webu
Mezi naše dlouhodobé partnery patří internetové stránky Finanční záložna, které nabízejí sjednání půjček od soukromých osob a investorů. Formou inzerce půjček zdarma. Druhým dlouhodobým partnerem je diskuse a fórum o půjčkách, kde můžete pokládat dotazy na finanční otázky. Rovněž provozujeme Nebankovky.cz a Vybrano.cz.
Stará verze srovnání půjček se nachází na adrese nejlepší, nejnižší, nejvýhodnější, nejlevnější a to včetně databáze soukromých osob a zprostředkovatelů. Která se nachází na adrese soukromníci, investoři a soukromí poskytovatelé půjček.
Informace o provozovateli služby
Neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb.
Nezávislé srovnání bankovních a nebankovních půjček.
Provozovatel není zprostředkovatelem půjčky.
IČ: 14139936