Chci rychlou půjčku do 20 000 KčChci rychlou půjčku
Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
\
Půjčky pro nezaměstnané: kde vám půjčí

Půjčky pro nezaměstnané: kde vám půjčí

Jestliže nepracujete ani nepobíráte důchod, bude získání úvěru poměrně komplikované. Každý poskytovatel totiž musí prověřit vaši celkovou životní i finanční situaci a následně vyhodnotit, jestli dokážete splácet. Pro většinu z nich se tak automaticky stáváte rizikovým klientem, kterému nabídne půjčku pro nezaměstnané málokdo. V takových případech vás čekají nemalé úroky i jiné poplatky, neboť poskytovatel podstoupí vysoké riziko, že nezvládnete závazek uhradit. Situace je však jiná, pokud sice nepracujete na HPP, ale máte alespoň nějaký pravidelný příjem z jiného zdroje.

Kde vám jako nezaměstnaným nepůjčí

Každý poskytovatel musí žadatele o úvěr řádně prověřit, což si banky berou za své dvojnásob a zkoumají každého možného klienta velmi důkladně. Jedním z hlavních předpokladů poskytnutí půjčky je pravidelný a prokazatelný příjem (ze zaměstnání, podnikání, nebo alespoň důchod), což lidé bez práce nesplňují a půjčku pro nezaměstnané jim tam banky de facto nikdy nedají. Chrání tím jak sebe, tak žadatele, jemuž by mohl další nesplacený závazek akorát prohloubit finanční problémy.

Co lze považovat za pravidelný příjem

Vzhledem k tomu, že může stálý příjem pocházet z vícero zdrojů, nemusíte být přímo zaměstnaní, ani za sebou mít podnikatelskou historii. Jak banky, tak nebankovní společnosti uznávají, pokud vám peníze chodí pravidelně z těchto zdrojů (mj. někdy počítají i brigádní přivýdělky):

  • zaměstnání (ať je na HPP či částečný úvazek podložený smlouvou)
  • brigáda (obvykle je uznávána pouze DPČ, někde ale berou v potaz i DPP)
  • podnikání (většinou je potřeba poslední daňové přiznání, ale některé banky i nebankovní společnosti zvládnou příjmy posoudit dle výpisů z účtu za posledních 6 měsíců)
  • důchod (počítán je starobní, invalidní, vdovecký / vdovský, ale i sirotčí)
  • peněžitá pomoc v mateřství
  • výsluha (dostávají ji zpravidla bývalí státní zaměstnanci, kteří byli příslušníky PČR, HZS, AČR apod., ale může pramenit i ze soukromého sektoru, často ji dostávají vrcholoví manažeři)
  • renta (může pocházet z výhry, pronajímání nemovitostí, pojištění, cenných papírů a jiných investic)

Jaké společnosti půjčí nezaměstnaným

Ačkoliv se musí řídit zákonem o spotřebitelském úvěru všichni poskytovatelé, není legislativně stanoveno, jakým způsobem mají žadatele o půjčku prověřovat, a záleží tedy na každém, zdali vás vyhodnotí jako možného klienta. Úvěr pro nezaměstnané vám prakticky vždy nabídnou pouze nebankovní společnosti, ale zdaleka není pravidlem, že všechny. Některé mají rovněž přísné zásady a od rizikových klientů se distancují, jsou pro ně zkrátka příliš velkým rizikem.

Pakliže se nějaká společnost rozhodne poskytnout půjčku nezaměstnaným lidem, bude se obvykle jednat o nižší částky do 10 000 Kč, případně o vyplacení v hotovosti s tím, že bude potřeba splácet v týdenních intervalech. Poskytovatel přitom neprověřuje původ peněz, takže nevadí, pokud za vás splátku uhradí třeba známý nebo někdo z rodiny. Počítejte však, že se s půjčkou pro nezaměstnané zpravidla pojí vysoké úroky i RPSN, aby si poskytovatel kompenzoval riziko.

Jiná situace však nastává v případě, že máte příjmy z jiného zdroje než ze zaměstnání nebo podnikání na základě živnostenského oprávnění. Dokonce i přísné bankovní domy vám mohou schválit alespoň kontokorent, případně nižší půjčku pro nezaměstnané. K tomu ale budete muset prokázat, že pobíráte například starobní důchod, a to potvrzením od příslušného úřadu.

Někde vám půjčí bez příjmu i vysoké částky

Na trhu existují i specializované společnosti, které dokáží například vyplatit exekuce a poskytnout půjčku i nezaměstnaným lidem pod podmínkou, že jim jako jistotu zastaví nemovitost (svoji nebo někoho jiného). V takovém případě pak mnohdy ani neprověřují registry, resp. jim nevadí, že v nich jsou negativní zápisy. Podmínku stálého příjmu sice takový žadatel nesplňuje, pokud by ale nesplácel, jeho finanční problémy by to nemělo výrazně prohloubit, neboť poskytovatel umoří dluh právě prodejem zastavené nemovitosti. I tady však počítejte s vysokými poplatky.
 

Mohlo by se Vám z naší nabídky rovněž líbit:

Zonky

20 000 - 1 200 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnoceníPrázdná hvězdička hodnocení

NEY Spořitelní družstvo

200 000 - 30 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

Smart půjčka

50 000 - 300 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

UniCredit Bank

20 000 - 1 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

srovnat všechny půjčky

Nejnovější články z magazínu o půjčkách

Partnerská sekce webu
Mezi naše dlouhodobé partnery patří internetové stránky Finanční záložna, které nabízejí sjednání půjček od soukromých osob a investorů. Formou inzerce půjček zdarma. Druhým dlouhodobým partnerem je diskuse a fórum o půjčkách, kde můžete pokládat dotazy na finanční otázky. Rovněž provozujeme Nebankovky.cz a Vybrano.cz.
Stará verze srovnání půjček se nachází na adrese nejlepší, nejnižší, nejvýhodnější, nejlevnější a to včetně databáze soukromých osob a zprostředkovatelů. Která se nachází na adrese soukromníci, investoři a soukromí poskytovatelé půjček.
Informace o provozovateli služby
Neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb.
Nezávislé srovnání bankovních a nebankovních půjček.
Provozovatel není zprostředkovatelem půjčky.
IČ: 14139936