Chci rychlou půjčku do 20 000 KčChci rychlou půjčku
Stačí 1 žádost a víte, kde vám opravdu půjčí
\
Jak řešit situaci, když nemáte na uhrazení splátek

Jak řešit situaci, když nemáte na uhrazení splátek

Když přijdete o zaměstnání nebo se dostanete do špatné finanční situace, například v důsledku dlouhodobé nemoci či nečekaných výdajů, a nemáte na uhrazení splátek půjčky nebo více půjček, má situace několik možných řešení. Hlavně nepřestávejte komunikovat s věřiteli a aktivně řešte možnosti, jak půjčky splatit. Rychlými změnami si ale dokážete do jisté míry pomoci i sami. Třeba tím, že na čas omezíte některé své výdaje.

Domluvte si odklad / splátkový kalendář

Většina poskytovatelů je ochotna vyjít klientům vstříc a snad žádný vás hned „nesemele v soukolí byrokracie“. Ostatně je i v jejich zájmu, abyste byli schopni hradit, k čemu jste se zavázali. Takže pokud nemáte na uhrazení splátek, spojte se co nejdříve s úvěrovou společností a situaci s ní řešte. Buďte upřímní a v žádném případě nehrajte o čas sliby, že peníze seženete za týden. Rovnou pracovníkům zákaznické podpory sdělte, že nemáte tento měsíc na úhradu a že byste rádi splátku půjčky odložili.

Je řada poskytovatelů, která tuto službu nabízí za poplatek – setkat se můžete s 5 až 10 % z dlužné částky, což vychází na 500 až 1 000 Kč z deseti tisíc. Jiní zase nabízí splátkový kalendář, v jehož rámci je možné rozložit splátku do více úhrad. Některé společnosti pak nabízí odklad splátek zdarma. Jde například o MONETA Money Bank nabízející jednorázový odklad 1 až 6 splátek za dobu trvání nebo Českou spořitelnu, u níž lze odsunout úhrady i opakovaně (vždy pouze jednou po zaplacení nejméně 3 splátek).

Snižte ostatní a zbytné výdaje

„Rekonstrukcí rozpočtu“ můžete ušetřit značné částky i na tom, co se nemusí jevit na první pohled jako relevantní. Jasně, nikdo si nechce snižovat životní standard, ale „když není na chleba“, nezbývá někdy nic jiného. Sepište si proto všechny výdaje, a to i ty v řádech desítek korun až stovek, a zamyslete se, které z nich jsou opravdu nezbytné. Typicky se jedná o bydlení, energie a jídlo. Řadu dalších závazků je možné přinejmenším omezit. Lidé často a zbytečně utrácí za:
 

  • příliš drahé potraviny: nekupujte vše jenom proto, že to je zrovna ve slevě. Omezte nákupy na položky, které opravdu využijete v dohledné době, a ne „až bude příležitost“
  • požitky a neřesti: průměrný kuřák utratí za cigarety 2 až 3 tisíce korun měsíčně, někdo zase holduje alkoholu, další si neodpustí návštěvu baru každý pátek. Jedná se přitom o zbytné výdaje, které mohou přinést úsporu několik tisíc korun měsíčně; někdy si zkrátka musí člověk odpustit, alespoň dočasně, „i tu jedinou neřest v životě“.
  • zábava: i když je oddych důležitý, v době nouze by měly jít stranou hrazené návštěvy volnočasových středisek, akcí, kina, divadla apod. Pomůže přerušit i různá předplatná a rázem vám zůstane navíc pár stokorun.
  • drahý tarif: většina mobilních operátorů dnes umožňuje změnit tarif z měsíce na měsíc, takže pokud nemusíte mít nadstandard, třeba neomezená data, ušetříte i několik stovek.
  • dojíždění do práce: pokud nemusíte, nejezděte nutně autem a využijte prostředky MHD, měsíčně tím ušetříte tisícovku i více. Můžete-li, choďte pěšky nebo jezděte na kole.

Vydělejte si rychle peníze na zaplacení

Některé podniky jsou schopny nabídnout zaměstnancům výplatu hned po směně, případně jednou týdně, díky čemuž si můžete poměrně rychle vydělat nějaké peníze navíc, aniž byste čekali do poloviny dalšího měsíce. Příležitost zkuste hledat v kavárnách a restauracích, vyjít vstříc ale umí i některé stavební firmy a výrobní závody, které prezentují právě výplatu po směně jako benefit.

Mohlo by se Vám z naší nabídky rovněž líbit:

Zonky

20 000 - 1 200 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnoceníPrázdná hvězdička hodnocení

NEY Spořitelní družstvo

200 000 - 30 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

Smart půjčka

50 000 - 300 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

UniCredit Bank

20 000 - 1 000 000 Kč

Plná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPlná hvězdička hodnoceníPoloviční hvězdička hodnocení

srovnat všechny půjčky

Nejnovější články z magazínu o půjčkách

Partnerská sekce webu
Mezi naše dlouhodobé partnery patří internetové stránky Finanční záložna, které nabízejí sjednání půjček od soukromých osob a investorů. Formou inzerce půjček zdarma. Druhým dlouhodobým partnerem je diskuse a fórum o půjčkách, kde můžete pokládat dotazy na finanční otázky. Rovněž provozujeme Nebankovky.cz a Vybrano.cz.
Stará verze srovnání půjček se nachází na adrese nejlepší, nejnižší, nejvýhodnější, nejlevnější a to včetně databáze soukromých osob a zprostředkovatelů. Která se nachází na adrese soukromníci, investoři a soukromí poskytovatelé půjček.
Informace o provozovateli služby
Neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb.
Nezávislé srovnání bankovních a nebankovních půjček.
Provozovatel není zprostředkovatelem půjčky.
IČ: 14139936